Pozorování velryb + Cayo Levantado
whale

Každý rok v zimním období (oficiálně 15.1.-15.3., neoficiálně leden – březen) probíhá pozorování velryb v zátoce u města Santa Barbara de Samaná, poloostrov Samaná.

Pozorování velryb patří k nejsilnějším zážitkům, které si ze své dovolené můžete přivézt. Sám jsem velryby viděl bezpočetněkrát a pokaždé se těším, až je opět uvidím.

Díky mé dlouholeté praxi v pozorování velryb vím kdy je nejvhodnější čas na pozorování velryb. Výlety pořádané cestovními kancelářemi na velkých lodích pro 50 osob a více mají pevně stanovené řády odplouvání, zatímco individuální pozorování nám umožní pozorovat velryby v době, kdy je to nejvhodnější.

Do zátoky v Samaně připlouvá velryba hrbatá (keporkak, ploutvák dlouhoprstý) z Grónska.Tento mnohatunový mořský savec podstupuje takto dlouhou cestu, aby se v teplých karibských vodách pářil a vyvedl své mladé. Zatímco samci odplouvají mimo záliv a bojují spolu o samice, budoucí matky zůstávají v zálivu v méně hlubokých vodách a hledají nejlepší podmínky pro své nejmenší.

Pro info o ceně výletu pište na carela.david@hotmail.com (počet osob, délka pozorování na moři, datum). Skupiny bývají maximálně do 8 osob.

Jak probíhá výlet?

Odjezd z hotelu bývá brzy ráno, vše je ale na domluvě. Obecně platí čím dřív, tím líp.
Po odjezdu z ubytovacího zařízení se rychlou motorovou lodí s kapacitou 16 osob dopravíme na místo výskytu velryb.

Po pozorování velryb pokračujeme na výletní ostrov Cayo Levantado.


Tomuto malému výletnímu ostrovu se přezdívá také Bacardi Island (před lety se tam točila reklama na Bacardi).

Oběd se podává formou bufetu typických místních specialit. Možnost přidat i mořské plody jako langusty, krevety, kraby, mušle, chobotnice apod.

Po obědě se můžete slunit na pěkné písečné pláži, koupat, využít lehátka, dopřát si typické nápoje místních barů jako piña colada a coco loco.

Návrat do hotelu v pozdní odpoledne (přibližně mezi 17-18h) nebo podle přání.