Národní park "Los Haitises" + Cayo LevantadoNárodní park "Los Haitises" se nachází v zátoce Samana "Bahia de Samana". Tento národní park je charakteristický souborem hor, kopců a údolí. Kopce jsou písčité a kamenité. Součástí tohoto krásného místa jsou mangrovy a řeky s bohatou květenou.


V živočišné říši jsou nejvíce zastoupeni ptáci, a to 110 druhy z 270 druhů, které se vyskytují v Dominikánské republice.

Klima v Los Haitises je vlhké tropické.


V národním parku je také několik jeskyní s významnou historickou hodnotou. Uvnitř těchto jeskyní se nacházejí nástěnné malby - piktogramy - vytvořené původními obyvateli Tainy. Z jejich jazyka pak pochází slova jako haitises.


Národní park Los Haitises nabízí pohled do ráje jako nikde jinde.


Jak probíhá výlet do národního parku?

Ideální je odjezd z ubytovacího zařízení okolo 8 hodiny ráno. Z města Samany se vyplouvá rychlou motorovou lodí o kapacitě 16 osob.
Skupina na výlet bývá maximálně o 8 osobách, abych se mohl všem dostatečně věnovat a každý měl dost prostoru v lodi.
V národním parku se podíváme do jeskyní, na manglovy (stromy s dlouhými kořeny, sahajícími do vody), na jednom malém ostrůvku se občerstvíme a pak pokračujeme opět lodí na ostrov Cayo Levantado.


Tomuto malému výletnímu ostrovu se přezdívá také Bacardi Island (před lety se tam točila reklama na Bacardi).

Oběd se podává formou bufetu typických místních specialit. Možnost přidat i mořské plody jako langusty, krevety, kraby, mušle, chobotnice apod.

Po obědě se můžete slunit na pěkné písečné pláži, koupat, využít lehátka, dopřát si typické nápoje místních barů jako piña colada a coco loco.

Návrat do hotelu v pozdní odpoledne (přibližně mezi 17-18h) nebo podle přání.

Cena dohodou.